Drama u Prvoj ligi FBiH: Čelik otkinuo bod Slobodi, Stupčanica pala u Kaknju
AUTOR: Faktor
18.05.2024. u 18:56
Fudbaleri Slobode okliznuli su se na domaćem terenu protiv Čelika u 26. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, ali unatoč tome povećali prednost nad Stupčanicom na četiri boda.
Duel starih sportskih rivala na stadionu Tušanj okončan je bez pogodaka (0:0). Sloboda je bila bliže pobjedi, ali danas ofanzivci Zlatana Nalića danas nisu namjestili nišanske sprave. Izgledne šanse propustili su Merdović i Komazec u prvom, te Dilaver i Cvijanović u drugom poluvremenu.
Mogla je Sloboda na plus šest s obzirom na to da je drugoplasirana Stupčanica poražena u Kaknju od Rudara rezultatom 1:0. Gol odluke u Kaknju postigao je Džafić u drugoj minuti.
U narednom kolu Tuzlaci gostuju u Tomislavgradu, a Stupčanica će u Hadžiće na megdan Radniku.