Serie A
Inter savladao Milan i postao novi prvak Italije!
AUTOR: Faktor
22.04.2024. u 22:43
Fudbaleri Intera novi su prvaci Italije. Nerazzurri su naslov prvaka Italije potvrdili večeras u derbiju protiv gradskog rivala Milana.
Derby della Madonnina završen je trijumfom Intera - 2:1, a sa nova tri boda izabranici trenera Simonea Inzaghija imaju nedostižnih 17 bodova prednosti ispred večerašnjeg rivala.
Do kraja sezone u Serie A ostalo je još pet kola, u igri je 15 bodova, tako da pratioci ni teoretski ne mogu stići ekipu Intera.
Acerbi je načeo mrežu Milana u 18. minuti, što je bio rezultat prvog poluvremena. Na otvaranju drugog dijela, u 49. minuti, Thuram je udvostručio prednost.
Domaći su do kraja meč tek uspjeli ublažiti poraz, a počasni gol postigao je Tomori u 80. minuti. U sudijskoj nadoknedi smo vidjeli i mnogo tenzija, a epilog svega su tri crvena kartona (Hernendez i Calabria kod Milana, odnosno Dumfries u timu Intera).
Nerazzurrima je ovo 20. titulu prvak Italije.