Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMKICE / BiH - Francuska 64:74
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2025 od Francuske sa 64:74.
26.02.2024. u 18:30

Izabranici Adisa Bećiragića na otvaranju kvalifikacija, proteklog petka, savladali su Kipar u Nikoziji (99:66), dok su Francuzi bili bolji od Hrvatske (73:61).

Kipar kao jedan od domaćina Eurobasketa već je "osigurao" nastup na smotri "najboljih" reprezentacija Starog kontinenta, a druga dva putnika tražit će se između Francuske, BiH i Hrvatske.

Tekstualni prijenos utakmice BiH - Francuska mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

40. minut: Kraj meča u Mejdanu, Francuska je slavila sa 74:64.

40. minut: Sve je gotovo u Mejdanu, Zmajevi nemaju snage za povratak. Morat će čestitati Francuzima.

36. minut: Musa je ukrao loptu, ali je potom napravio grešku u napadu. Šteta, mogli smo na dva poena zaostatka. Ostaje 58:62.

34. minut: Završen je meč za Alibegovića koji je skupio pet ličnih grešaka. Francuzi na plus pet (55:60).

33. minut: Vrabac pogađa za seriju 6:0, "ludnica" u Mejdanu.

33. minut: Atić pogašđa za dva, ali ne realizuje dodatnbo slobodno bacanje - 52:57.

31. minut: Gegić krade loptu i zakucava za 50:57.

30. minut: Čudesna trojka Gegića, kojom nas ostavlja u igri. Završen je treći period, Francuzi vode 57:48.

30. minut: Tehnička greška za Gegića.

28. minut: Bude se Zmajevi. Sada Lazić pogađa za dva i minus osam (41:49).

27. minut: Serija Zmajeva 5:0 - 39:47.

26. minut: Musa je konačno prekinuo seriju gostiju (13:2). Pod faulom je pogodio nemoguće, a potom realizovao i dodatno slobodno bacanje - 37:47.

25. minut: Nije pomogao ni time-out. Francuzi su dodali gas i odlaze na najveću prednost - plus 13 (34:47).

24. minut: Najveća prednost Francuske - 34:43. Bećiragić je ponovo promiran na minutu odmora. Zmajevi su "upali" u crnu rupu.

22. minut: Musa polaže za 34:34.

20. minut: Poluvrijeme u Mejdanu - 32:34.

20. minut: Atić vraća trojku na trojku - 30:33.

17. minut: Francuzi su imali tri uzastopna napada, a postigli su nam četiri poena.

17. minut: Lazić nam donosi prednost (24:22).

15. minut: Musa opet griješi, ali srećom ni Trikolori ne pogađaju trojku.

14. minut: Četiri brza poena Francuza, selektor Bećiragić zove minutu odmora.

13. minut: Atić vraća prednost Zmajevima.

10. minut: Kakva šteta. Imali smo napad u prvoj četvrtini, ali je Musa "prodao" loptu, a to kažnjavaju Trikolori i trojkom prekreću rezultat u svoju korist.

10. minut: Francisco pogađa trojku.

10. minut: Kamnjaš je nezaustavljiv, njegov šesti poena za plus šest(15:9).

9. minut: Kamenjaš pogađa dva slobodna bacanja, vodimo 13:9.

8. minut: Yabusele je promašio dva slobodna bacanja. Na drugoj strani Kamenjaš pogađa za 11:9.

8. minut: Opet griješi Musa, ali Lazić je blokadom zaustavio Francisca.

7. minut: Mnogo nervoze na obje strane. Musa je izgubio dvije lopte.

6. minut: Atić je istrčao kontru, postigao je koš i imat će dodatno slobodno bacanje.

4. minut: Trojka Muse, Mejdan je na nogama.

3. minut: Promašili smo već dva šuta za tri poena. Ali, srećom, ni Francuzi se ne snalaze najbolje.

1. minut: Odbranili smo prvi napad, ali nismo realizovali svoj. Vincent Poirier na drugoj strani pravi prekršaj u napadu.

1. minut: Počeo je meč, prvi napad imaju Francuzi. Sretno Zmajevi.

18:58 sati: Petorka BiH: Alibegović, Atić, Musa, Lazić i Kamenjaš.

18:53 sati: U toku je intoniranje himni. Prvo gostujuća, pa onda naša. U ovom trenutku Mejdanom se ori "Jedna si jedina".

18:48 sati: Pogledajte zagrijavanje Zmajeva za Francuze.

18:40 sati: Ove dvije selekcije su 2022. godine odigrale su tri utakmice (pobjeda Zmajeva i dva poraza). BiH je 27. augusta, u okviru kvalifikacija za SP pobijedila nakon produžetka Francuze u Skenderiji sa 96:90. Opširnije pročitajte OVDJE

18:35 sati: Tribine Mejdana su ispunjene. Zmajevi će imati veliku podršku protiv Francuza.

18.30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između BiH i Francuske.