Kvalifikacije Bastada
Damir Džumhur prekinuo seriju od sedam uzastopnih poraza
Svakoj seriji dođe kraj. Tako je završena i crna serija u koju je "upao" naš najbolji teniser Damir Džumhur.
16.07.2023. u 13:45

Nakon sedam uzastopnih poraza, crnog niza koji je trajao dva mjeseca, Sarajlija je konačno ostvario pobjedu.

U polufinalu kvalifikacija za ATP turnir u Bastadu (Švedska) naš teniser savladao je petog nositelja Francesca Maestrellija iz Italije.

Nakon nepuna tri sata igre (dva sata i 53 minute) Džumhur je slavio sa 2:1 (6:4, 2:6, 7:6). Prvi set riješio je u svoju korist sa 6:4, a Italijan je uzvratio u drugom setu - 2:6.

Nakon što je u trećem setu, kod vodstva 5:4 propustio dvije meč lopte otišlo se u tie-break, u kojem je Damir slavio sa 7:5.

U finalu, za ulazak u glavni žrijeb turnira, Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Filip Mišolić - Karl Friberg.