19:26 / 13.08.17

Ahmetović "nebeskim skokom" spasio Sarajevo bruke

Ekipa Mladosti nakon četiri odigrana kola jedini je naporaženi tim u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Rezervista Ahmetović pogodio za izjednačenje

Tim Edisa Mulalića je nakon pobjeda protiv Viteza, Želje i Borca, danas remizirao sa poljuljanim Sarajevom rezultatom 1:1.

Gosti su dosta bolje otvorili susret. Da je već u osmoj sekundi Hadžić iskoristio mat poziciju, ko zna u kojem smjeru bi meč otišao.

I drugu sjajnu šansu za Sarajevo na meču imao je Hadžić. On je u 25. minuti pokušao glavom, ali je golman Velić i ovog puta izašao kao pobjednik.

Nakon toga strasti na terenu su se smirile, Mladost je strpljivo čekala svoju priliku. I dočekala.

Koncem prvog poluvremena nakon jednog prekida koji je izveo Arežina, bivši reprezentativac BiH Adnan Zahirović glavom šalje loptu iza leđa Pavlovića. Zanimljivo, ovo je bio peti gol za Mladost u ovoj sezoni, a svih pet je ekipa iz Doboja kod Kaknja dala u prvom dijelu susreta.

Gol u finišu prvog dijela kao da je šokirao goste. U nastavku nisu uspjeli napraviti apsolutno ništa. Mladost je sigurno i bez srljanja čuvala prednost, što im se možda i osvetilo.

Pokušao je Bordo tim i sa izmjenama. Priliku su dobili Anđušić, Liivak i Ahmetović, no to nije previše utjecalo na omjer snaga na terenu. Ipak, rezervista Ahmetović nebeskim skokom nakon jednog kornera u 90. minuti donosi Sarajevu poravnanje i vrijedan bod, koji bi mogao popraviti atmosferu u svlačionici uoči gradskog derbija sa Željom koji je na rasporedu narednog vikenda.

U drugom susretu koji se igrao u istom terminu Gošk je sa 2:1 pobijedio Široki Brijeg i tako na najbolji način potvrdio puni plijen osvojen u prošlom kolu na Koševu.

Golove za domaće dali su Mišić i Pehar, a Široki Brijeg je meč završio sa desetericom igrača na terenu, jer je isključenje zaradio napadač Krstanović.