08:25 / 11.01.17

Australian Open: Bašićev preokret za plasman u drugo kolo kvalifikacija, Šetkić eliminisan

Autor: D. S.

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić plasirao se u drugo kolo kvalifikacija na Australian Openu nakon što je u prvoj rundi s 2:1 u setovima nadigrao Lorezna Giustina.

Mirza bašić izborio plasman u 2. kolo kvalifikacija na Australian Openu FOTO: ARHIVA

Italijanski teniser, koji trenutno zauzima 217. poziciju na ATP ranking-listi, poveo je s 1:0 u setovima, nakon što je u prvom periodu igre slavio s 6:3 poslije 32 minute igre.

Bašić je u drugom setu prikazao mnogo bolji tenis i s 6:3 poravnao na 1:1 u setovima, a za to mu je trebalo tačno 50 minuta.

U odlučujućem setu Bašić je bio još bolji nego u prethodnom. Protivniku je prepustio samo dva gema i treći set riješio u svoju korist s 6:2 i tako poslije skoro dva sata zasluženo izborio plasman u naredni krug kvalifikacija prvog Grand Slama sezone.

Naredni Bašićev protivnik bit će Kanađanin Peter Polansky, koji trenutno zauzima 134. mjesto na ATP listi. Ovaj meč na programu je 14. januara.

Drugi bh. predstavnik u kvalifikacijama Aldin Šetkić nije se uspio plasirati u drugo kolo. Bolji od njega u dva seta bio je Japanac Daniel Taro. U meču koji je trajao jedan sat i 21 minutu Šetkić je poražen s 7:5 i 6:4.