22:27 / 14.11.17

Baraž za Mundijal: Fenomenalni Christian Eriksen razbio Irsku

Riješena je i posljednja dilema kada je u pitanju spisak putnika na Svjetsko prvenstvo iz Evrope.

Fudbaler Tottenhama kompletirao je hat-trick FOTO: EPA

Posljednji su kartu za Rusiju vizirali Danci, koji su večeras u Dublinu razbili Irsku sa 5:1, što je nakon remija bez golova u Kopenhagenu bilo i više nego dovoljno za plasman na Mundijal.

Irci su bolje otvorili utakmicu i u 6. minuti poveli su golom Duffyja. S obzirom na to da je u baražu postignuo jako malo golovi mnogi su bili skloni zaključku da su Irci tada završili posao... Ipak, Danci se nisu predavali, a junak je Christian Eriksen, koji je kompletirao hat-trick.

Christensen je u 29. izjednačio na 1:1, a onda je na scenu stupio fudbaler Tottenhama. Tri minute kasnije pogodio je za 1:2, a do kraja meča još dva puta je matirao domaćeg golmana.

Za 1:3 je pogodio u 63. minuti, a do trećeg gola na večerašnjoj utakmici stigao je 11 minuta kasnije. Tačku na "i" stavio je rezervista Bendtner u 90. minuti golom iz jedanaesterca, kojeg je sam izborio.