22:26 / 08.11.17

Bayern stopostotan na krilima Đedovića, treći poraz Stipanovića i Muse

Košarkaški minhenskog Bayerna upisali su i petu ovosezonsku pobjedu u EuroCup nakon što su večeras na svom terenu rezultatom 83:58 savladali italijansku ekipu Grissin Bon Reggio Emilia.

Bivši Zmaj je nosio Bayern do pobjede FOTO: FACEBOOK

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Nihad Đedović odigrao je odličnu partiju u dresu Bavaraca, a za nešto više od 23 minute provedenih na parketu iskusni Đedović je ubacio 15 poena. Osim toga Nihad je upisao i dva skoka te jednu asistenciju.

Aktuelni reprezentativac naše zemlje, mladi playmaker Amar Gegić proveo je svega minutu na parketu Audi Doma. Ipak, i u tom kratkom periodu uspio je upisati dvije asistencije.

Bayern će u narednom kolu ugostiti ekipu Galatasaraya koja nakon pet odigranih kola ima četiri poraza i jednu pobjedu.

Za razliku od Đedovića i njegovog Bayerna, zagrebačka Cedevita za koju nastupaju Andrija Stipanović i Džanan Musa upisala je treći poraz u ovoj sezoni. Aktuelni prvaci Hrvatske poraženi su u gostima kod francuskog Levalloisa rezultatom 91:81.

U zanimljivom meču ni 15 poena Stipanovića i deset koševa Muse nisu bili dovoljni Cedeviti da izbjegne treći poraz u ovoj sezoni. Džanan je uz tri skoka upisao i četiri asistencije, dok je bh. centar uhvatio šest i ukrao čak četiri lopte.

Cedevita će u narednom kolu gostovati u Torinu.