20:51 / 29.10.17

Bordo mašina opet melje: Sarajevo na Koševu deklasiralo Čelik

Fudbaleri Sarajeva deklasirali su zenički Čelik sa 5:0 u 13. kolu BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je očekivano razbio goste sa Bilinog polja i pokazao da je u odličnoj formi. Ovom pobjedom izabranici trenera Husrefa Musemića potvrdili su prošlosedmični trijumf nad Zrinjskim u Mostaru, te su ostali u utrci za šampionsku titulu.

Sarajevu je ovo treća pobjeda u nizu, uz gol-razliku 11:2.

Da će večerašnji meč na Koševu biti jednosmjerna ulica dalo se naslutiti već nakon 10 minuta igre kada je Krste Velkoski iz jedanaesterca načeo mrežu Čelika. Na 2:0 povisio je Perica Ivetić u 23. minuti, a do kraja poluvremena pogađali su i Amara Rahmanović (40), te Mersudin Ahmetović (45).

Ovo je definitivno bilo najbolje poluvrijeme Sarajeva u ovoj sezoni.

U nastavku meča, već nakon dvije minute igre Sanjin Lelić je pogodio za 5:0, što je, kasnije će se ispostaviti bio i konačan rezultat.