11:51 / 16.07.17

Bosanac nije igrao: Petarda Manchester Uniteda u Kaliforniji

Fudbaleri Manchester United seriju pripremnih utakmica otvorili su petardom.

Crveni đavoli su bili ubjedljivi u prvom kontrolnom meču

Crveni đavoli su u prvoj utakmici u SAD-u, u Kaliforniji, rezultatom 5:2 pobijedili Los Angeles Galaxy.

Već nakon 26 minuta engleski tim imao je prednost od 3:0 i to zahvaljujući Rashfordu koji je pogađao u 2. i 20. minuti, te Fellainiji koji je prtoivničku mrežu zatresao u 26. minuti.

Na početku nastavka menadžer Jose Mourinho promijenio je cijelu ekipe, pa su prve minute u dresu Unitedu upisali Lukaku i Lindelof. Rezultat se nije mijenjao do 67. minute kada je zabio Mhitarjan, da bi pet minuta kasnije pogodio i Martial.

Domaći su do kraja tek uspjeli ublažiti poraz uz dva gola Dos Santosa u 79. i 88. minuti.

Za Los Angeles Galaxy nije nastupio Adis Baggio Hušidić, bh. fudbaler i potencijalni Zmaj, koji je van terena zbog teške povrede (u maju slomio nogu).