19:37 / 12.11.17

Bosna u gradskom derbiju bolja od Sparsa

Autor: D. S.

Košarkaši Bosne su u 4. kolu košarkaškog prvenstva BiH u gradskom derbiju rezultatom 71:65 savladali Sparse.

Drugom ovosezonskom pobjedom Studenti su pobjegli sa samog dna tabele, a ujedno nanijeli i prvi ovosezonski poraz mlađem gradskom rivalu.

Nominalni gosti bili su bolji rival na otvaranju utakmice, pa su nakon prvih deset minuta igre imali osam poena prednosti (16:24). I druga četvrtina pripala je Sparsima. Ovaj put ne tako uvjerljivo, ali su na poluvrijeme otišli sa solidnom zalihom od 11 poena.

Košarkaši nekadašnjeg prvaka Evrope mnogo bolje su zaigrali u nastavku utakmice. Treći period pripao im je rezultatom 18:12, a u odlučujuću četvrtinu ušlo s prednošću Sparsa od pet poena.

Studenti su i u posljednjih deset minuta bili bolji tim i uspjeli su prvo anulirati prednost rivala, a potom i preći u vodstvo koje su uspjeli održati do kraja susreta za pobjedu rezultatom 71:65.

Prvo ime Bosne bio je Draško Knežević sa 20 poena, dok je Milija Miković ubacio 12. U redovima Sparsa najefikasniji je bio Igor Josipović, a dobru partiju pružio je i Maksim Kovačević koji je ubacio 14 koševa.