22:52 / 04.01.17

Chelsea zaustavljen na 13: Asmir Begović i Plavci nisu ispisali historiju (VIDEO)

Fudbaleri Chelseaja nisu uspjeli. Ekipa čiji dres nosi naš reprezentativni golman protiv Tottenhama je večeras u 20. kolu Premier lige lovila 14. uzastopnu pobjedu.

Dele Alli je bio koban za Plavce Foto: EPA

Trijumf protiv Spursa značio je da bi postali besmrtni, jer ni jedan engleski klub u historiji nije pobijedio 14. puta zaredom, ne samo otkad postoji Premier liga, nego uopšte.

No, na tom putu ispriječio im se Tottenham koji je večeras na White Hart Laneu slavio sa 2:0. Plavcima 13 očito nije bio sretan broj i ostat će na 13 pobjeda u nizu. No, za utjehu im ostaje da su zadržali lidersku poziciji sa pet bodova prednosti ispred Liverpoola.

Da se Chelseaju ne piše dobro dalo se nagovijestiti u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Dele Alli pogodio za 1:0. A kada je isti igrač u 54. minuti udvostručio prednost srušeni su i snovi navijača Plavaca.