18:07 / 17.06.17

Crnogorci napravili čudo: Preko Rusije se plasirali na Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Evropsko prvenstvo nakon što je u posljednjem kolu remizirala na gostovanju kod Rusije, što je bilo dovoljno da "čekiraju" mjesto na narednom kontinentalnom šampionatu u Hrvatskoj.

Remi 27:27 u Rusiji Crnogorcima je bio dovoljan za plasman na EP FOTO: TWITTER

U dramatičnom meču, Crna Gora je nadoknadila minus pet s poluvremena protiv Rusije i ostvarila veliki remi 27:27.

Nakon slabijeg prvog poluvremena, koje je Rusija dobila sa 16:11, Crnogorci su odigrali perfektno drugo poluvrijeme, predvođeni Milošem Božovićem, koji je u tom periodu postigao šest gola, a upisao briljantnu asistenciju Grboviću za 27. gol, 40-ak sekundi prije kraja.

Pored sjajnog Božovića, Vuko Borozan je, uprkos konstantnom flasteru, upisao sedam pogodaka, a odličan je bio i Miloš Vujović sa šest golova.