20:00 / 11.03.17

Derbi futsal PLBiH: Mostarci slavili u Sarajevu i sve bliže tituli prvaka (FOTO)

Ekipa FC Mostar SG Staklograd savladala je večeras MNK Centar u derbiju 7. kola Lige za prvaka BiH u futsalu.

Mostarci su u dvoran “Ramiz Salčin“ na Mojmilu slavili 6:4, a ovim trijumfom vjerovatno su postali i novi prvaci naše zemlje, s obzirom na to da im je sarajevski tim bio jedini ozbiljan konkurent i da su do večeras imali isti broj bodova. Teško je očekivati da će Mostar SG kiksati u preostala tri kola...

U utakmici punoj preokreta domaći su došli u vodstvo u 8. minuti golom Jusića. Izjednačio je Vesić u 14. minuti, a do odlaska na odmor gledaoci su vidjeli još dva pogotka. Aladžićje doveo goste u vodstvo u 18, a izjednačio je Kahvedžić u 20. minuti.

Novo vodstvo gostima osigurao je Radin u drugoj minuti drugog dijela, a Kahvedžić je ponovo izjednačio u 24. Slaven Novoselac pogodio je za 3:4 u 27. minuti, a novo izjednačenje donio je Jelić u 32. minuti.

U posljednjoj minuti utakmice gosti su postigli još dva pogotka (Aladžić i De Souza), te tako vjerovatno stigli i do naslova prvaka BiH.