20:57 / 13.05.17

Derbi Lige za prvaka: Sarajevo se dva puta vraćalo, Zrinjski na kraju slavio

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva odigrali su veliki derbi u 8. kolu Lige za prvaka BiH, a u fenomenalnoj utakmici slavili su Plemići sa 3:2.

Tomić je golom u 67. minuti riješio derbi u Mostaru Foto: Arhiv

Bodro tim se dva puta vraćao iz rezultatskog zaostatka, ali je na kraju morao potpisati kapitulaciju.

Da će biti “vatreno“ dalo se naslutiti već nakon 20-ak minuta igre. Prvo je Crnkić tražio prekršaj u kaznenom prostoru Zrinjskog nakon što ga je Jakovljević povlačio za ruku, ali je sudija Mujić pokazao samo na korner. Nekoliko minuta kasnije isključen je gostujući trener Mehmed Janjoš zbog prigovora sudiji Mujiću.

Zrinjski je poveo u 33. minuti. Bio je to mat u tri poteza. Stojkić je uposlio Bilbiju, ovaj Mešanovića, a napadač Plemića pogodio je mrežu Pavlovića. Ipak, kamere su kasnije pokazale da je Mešanović prije nego što je pogodio mrežu Sarajeva najvjerovatnije bio u ofsajd poziciji!

Bordo tim je izjednačio osam minuta kasnije. Ahmetović je ubacio sa desne strane, a Crnkić glavom pogodio za 1:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je još mnogo uzbuđenja. Stojkić je već u 47. minuti nakon sjajne soloakcije pogodio za 2:1, ali je Sarić tri minute kasnije izjednačio na 2:2.

Domaći su do treće prednosti stigli u 67. minuti, kada je majstorski pogodio Tomislav Tomić. Kasnije će se ispostaviti to je bio i konačan rezultat.

Željezničar je prvi na tabeli Lige za prvaka BiH sa 59 bodova. Drugi je Zrinjski sa 58, a Sarajevo treće sa 56. Dalje slijede: 4. Sloboda 43, 5. Radnik 40, 6. Krupa 39.

HŠK Zrinjski - FK Sarajevo 3:2 [Golovi] (13.5... by clipsbh