20:57 / 11.08.17

Dinamo slavio na Rujevici: Gojak asistirao i izborio penal

Fudbaleri Dinama su u derbiju 5. kola 1. HNL sa 2:0 u gostima savladali Rijeku, aktuelnog prvaka Hrvatske.

Odlična partija Amera Gojaka u derbiju 5. kola 1. HNL FOTO: ARHIV

Modri su do četvrte ovosezonske pobjede stigli zahvaljujući golovima čileanskog napadača Juniora Fernandesa.

Već u 11. minuti Fernandes je na pravi način iskoristio dodavanje Amera Gojaka i tako klub sa Maksimira doveo u vodstvo. Bila je to treća ovosezonska asistencija mladog bh. reprezentaivca.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Fernandes je bio siguran izvođač najstrožije kazne i tako udvostručio vodstvo ekipe Marija Cvitanovića, a penal je izborio Gojak, što se također računa kao asistencija.

Ispostavit će se da je to i konačan rezultat ovog velikog derbija hrvatskog prvenstva. Fudbaleri Rijeke nisu uspjeli iskoristiti ni činjenicu da je Dinamo u 59. minuti ostao s deset igrača na teren zbog isključenja Jana Lecjaksa.

Na kraju vrijedi kazati da je Gojak odigrao cijeli meč, dok je Armin Hodžić četvrtu pobjedu Dinama u ovoj sezoni pratio sa klupe. Cijeli meč u sastavu Rijeke odigrao je i bivši bh. reprezentativac Zoran Kvržić.