22:31 / 16.02.17

Noć za pamćenje: Džekini projektili Žutu podmornicu poslali na dno (VIDEO)

Edin Džeko, kapiten fudbalske reprezentacije BiH i napadač Rome, dugo će pamtiti gostovanje na El Madrigalu kod Villarreala u prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige.

Dijamant je Romi osigurao kapitalnu prednost za revanš FOTO: TWITTER

U 65. minuti  utakmice Roma je na gostovanju kod Villarreala povela s 2:0, a strijelac gola za rimsku Vučicu bio je bh. reprezentativac Edin Džeko.

Kapitenu Rome u "potapanju" Žute podmornice pomogla je asistencija Mohameda Salaha, koji je u 62. minuti zamijenio Stephana El Shaarawyja.

Za popularnog Dijamanta ovo je bio šesti gol u ovosezonskom izdanju Evropske lige, no on tu nije stao.

Jedanaest minuta prije kraja utakmice svojim drugim golom na susretu, a sedmim u ovoj sezoni Džeko je Žutu podmornicu poslao na dno.

Sjajnu noć na El Madrigalu Dijamant je upotpunio golom u 86. minuti kojim je kompletirao hat-trick osiguravši tako Vučici kapitalnu prednost pred revanš na Olimpicu. Kapitenu reprezentacije BiH i najboljem strijelcu Rome ovoga puta sistirao je Radja Nainggolan.