14:20 / 09.10.17

Džumhur završio nastup u Šangaju: Rublev zasluženo u 2. kolu

Iako svega dvije pozicije bolje plasiran na ATP ranking-listi ruski teniser Andrey Rublev danas je u 1. kolu ATP turnira u Šangaju iz serije 1000 s 2:1 u setovima zasluženo slavio protiv Damira Džumhura.

Damir poražen s 2:1 od dva mjesta slabije plasiranog Andreya Rubleva FOTO: ARHIV

U prvom setu najboljih bh. teniser uspio je osvojiti tek jedan gem pa je poslije 27 minute Rus poveo s 1:0 u setovima.

VEZANA VIJEST: ATP Šangaj: Džumhur izjednačio protiv Rubleva

Sarajlija je u drugom setu zaigrao mnogo bolje, pa je uspio povesti s 3:0 nakon dva breaka. Na kraju je poslije nešto više od 30 minuta igre Džumhur izjednačio na 1:1 tako što je iskoristio prvu set loptu i drug set rezultatom 6:4 riješio u svoju korist.

Odlučujući treći set bio je prava kopija prvog. Rublev je ponovo zaigrao kao na početku meča i na kraju je za plasman u drugo kolo trijumfovao sa 6:1 za konačnih 2:1.