12:57 / 08.10.17

El Mundial! El Mundial: Ludnica u San Joseu, Kostarika na SP golom u 95. minuti

Da 13 nije nesretan broj i da nekada može donijeti mnogo sreće potvrđuje primjer iz Kostarike.

Veliko slavlje reprezentativaca Kostarike

Fudbaleri ove zemlje sinoć su postali 13. reprezentacija koja je potvrdila učešće na Svjetskom prvenstvu koje će se naredne godine igrati u Rusiji.

A na kakav način su izborili Mundijal. Malena karipska država sinoć je osigurala plasman na Mundijal osvojivši bod u susretu protiv Hondurasa kod kuće - 1:1. Da sve bude spektakularnije potrudio se režiser prave drame Kendall Jamaal Waston.

Fudbaler Vancouver Whitecapsa postigao je pogodak u petoj minuti sudijske nadoknade. Do tada je Honduras vodio golom Eddiea Hernandeza iz 66. minuta.

Kostarika je sinoć osigurala peto učešće na najvećim fudbalskim smotrama. Učestvovali su još 1990, 2002, 2006, a 2014. u Brazilu napravili su najveći uspjeh kada su došli do četvrtfinala.

A kakva je ludnica bila u San Joseu najbolji svjedoči reakcija kostarikanskog komentatora na gol koji je reprezentaciji ove zemlje osigurao nastup na SP.

Izvor: Faktor