22:46 / 10.09.17

Eurobasket: Ruski čas košarke za Hrvatsku

Hrvatska košarkaška reprezentacija u Istanbulu je poražena u duelu osmine finala Evropskog prvenstva od Rusije rezultatom 101:78.

U slabom izdanju Darija Šarića krije se jedan od razloga poraza Hrvatske FOTO: EPA

Početak utakmice bio je jasan pokazatelj da izabranike Ace Petrovića očekuje izuzetno težak zadatak u borbi za posljednje slobodno mjesto u četvrtfinalu kontinentalnog šampionata.

Glavna zvijezda ruske reprezentacije Alexey Shved pokazao je da će ovo biti njegova noć te je u prvih nekoliko minuta vezao deset poena.

Uprkos tomu susret je bio izjednačen sve do poluvremena, na koje su Rusi otišli sa četiri poena viška (46:42).

VEZANA VIJEST: Košarkaši Španije preko Turske u četvrtfinale Eurobasketa

Nastavak susreta u potpunosti je pripao Rusiji, koja je pokazala da Hrvatske ima mnogo nedostataka te da svoju igru ne može isključivo bazirati na onome što naprave Bojan Bogdanović i Dario Šarić. Upravo Šarića večeras nije išlo, što je vjerovatno jedan od glavnih razloga poraza Hrvatske.

Rusija je na kraju trijumfovala rezultatom 101:78 i izborila duel sa Grčkom u četvrtfinalu Eurobasketa.

Shved je susret okončao sa 27 poena i 12 asistencija, dok je Bojan Bogdanović bio najefikasniji igrač utakmice sa 28 koševa.