22:59 / 20.04.17

Evropska liga: Kolašinac asistirao za produžetke, samo Celta u polufinalu

Fudbaleri Celte izborili su plasman u polufinale Evropske lige nakon što su večeras u Belgiji uspjeli odbraniti prednost iz prvog meča u kojem su pred domaćim navijačima savladali Genk sa 3:2.

Remijem na gostovanju kod našeg reprezentativca Svena-Tine Sušića, koji nije igrao zbog povrede, španski tim izborio je prolaz među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem evropskom takmičenju.

G1---1C by clipsbh

Preostala tri revanš meča otišla su u produžetke, a najveću prednosti nadoknadio je Schalke, koji je nakon poraza u Amsterdamu (2:0) u Gelsenkirchenu stigao do 2:0, što je timu iz Gelsenkirchena bilo dovoljno da izbori dodatnih pola sata.

Udio u velikom preokretu dao je i naš reprezentativac Sead Kolašinac, koji je igrao od prve minute i asistirao je za 2:0 u 56. minuti.

Sk-asistencija1 by clipsbh

Rezultati: Bešiktaš - Lyon 2:1 (prvi meč 1:2), Genk - Celta 1:1 (2:3), Manchester United - Anderlecht 1:1 (1:1), Schalke - Ajax 2:0 (0:2).