21:59 / 24.08.17

Evropska liga: Vranješ u grupnoj fazi, Partizan pregazio Videoton, šok za Dinamo

Autor: D. S.

Fudbaleri AEK pobjedom od 3:0 nad belgijskim Club Bruggeom pred domaćom publikom osigurali su plasman u grupnu fazu Evropske lige.

Ognjen Vranješ odigrao je cijeli meč u pobjedi nad Club Bruggeom FOTO: ARHIV

Klub bosanskohercegovačkog reprezentativca Ognjena Vranješa pitanje pobjednika u revanšu play-offa riješio je u prvom poluvremenu kada je stigao do dva gola prednosti.

VEZANA VIJEST: Historijski rezultat: Vardar preko velikog Fenera do grupne faze Evropske lige

U 27. minuti susreta domaće je u vodstvo doveo Lazaros Christodoulopoulos udarcem s bijele tačke, da bi portugalski veznjak Andre Simoes 12 minuta kasnije pogodio za 2:0. Uvjerljivu prednost iz prvih 45 minuta grčki sastav znao je sačuvati i u nastavku utakmice.

Drugim golom na utakmici, i to u sudijskoj nadoknadi, Simoes postavio konačnih 3:0 pa su navijači AEK-a, za koji je Vranješ odigrao cijeli meč, mogli početi sa slavljem.

Pravu rezultatsku katastrofu na domaćem terenu doživio je mađarski Videoton čije boje brane Asmir Suljić i Anel Hadžić. Nakon remija bez golova na gostovanju u Beogradu, ekipu dvojice bh. fudbalera Partizan je večeras naprosto razbio. Pitanje plasmana u grupnu fazu Evropske lige prvak Srbije riješio je do 35. minute kada je imao tri gola prednosti.

Prvak Srbije poveo je u 6. minuti preko Leandrea Tawambe. U 24. je Seydouba Soumah udvostručio vodstvo gostiju nakon asistencije Uroša Đurđevića, a upravo je asistent za drugi, deset minuta prije kraja prvog poluvremena, zabio za vodstvo "crno-belih" od 3:0. Do kraja utakmice Partizan je uspio postići i četvrti gol, a strijelac za konačnih 4:0 bio je Đurđević tri minute prije kraja.

I Hadžić i Suljić našli su svoje mjesto u prvoj postavi Videotona. Hadžić, koji je u prvom susretu lakše povrijedio koljeno, odigrao je cijeli meč, dok je bivši fudbaler Sarajeva zamijenjen u 77. minuti utakmice.

VEZANA VIJEST: Evropska liga: Kraj za Cimirotov PAOK, dva Sušića, dva srećkovića

Veliko iznenađenje desilo se i u Albaniji, gdje zagrebački Dinamo nije uspio izboriti pozitivan rezultata nakon remija od 1:1 iz prvog meča na Maksimiru sa Skenderbeuom.

Trener viceprvaka Hrvatske Mario Cvitanović priliku obojici reprezentativaca BiH, Arminu Hodžiću i Ameru Gojaku, dao je priliku u drugom poluvremenu. Gojak je u igru ušao u 57. minuti, a Hodžić u posljednjih pet minuta susreta, no Modri nisu uspjeli doći do toliko željenog gola pa će ove sezone biti fokusirani isključivo na domaća takmičenja.