21:59 / 13.05.17

Finale košarkaškog play-offa: Studenti parirali Igokei, ali nisu imali snage za pobjedu

Košarkaši Igokee ostvarili su pobjedu u trećem susretu play-offa za prvaka BiH i u finalnoj seriji poveli su sa 2:1 protiv Bosne Royal.

Bosna na poluvremenu vodila, ali...

Aleksandrovčani su večeras slavili rezultatom 74:59, Iako konačan rezultat sugeriše da je Igokea bila dominantna, Studenti su većim dijelom utakmice bili ravnopravan rival.

Igokea je prvučetvrtinu riješila u svoju korist 16:13, ali je sarajevski tim do poluvremena uspio preokrenuti rezultat i naodmor otići sa pet poenaprednosti (24:29).

Utakmica je, čini se, prelomljena u trećoj četvrtini, koju je aktuelni prvak BiH riješio u svoju korist sa deset poena prednosti (22:12). Serijom 9:0 na otvaranju četvrte dionice domaći su napravili veliki korak ka pobjedi i stečenu prednost nisu isuštali do kraja. Naprotiv, iz minute uminut povećavali su prednosti do konačnih plus 15.

Robinson je predvodio domaće do pobjede sa 23 poena, dok je kod Studenata bolji od ostalih bio Haris Delalić sa 14 poena.

Naredna utakmica igra se 16. maja u Sarajevu.

KK Igokea savladala KK Bosnu Royal sa 74:59 (13... by clipsbh