12:39 / 18.04.17

Haase ponovo prejak za Damira Džumhura

Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Monte Carlu od Robina Haasea s 2:0 u setovima nakon sat i osam minuta igre.

Džumhur poražen od najboljeg holandskog tenisera sa 6:3 i 6:2 FOTO: ARHIV

Rezultat po setovima glasio je 6:3 i 6:2 u korist najboljeg holandskog tenisera kojie je nedavno u susret Davis Cupa takođe savladao Džumhura.

Iako se kroz kvalifikacije nije izborio za nastup u prvom kolu turnira u Monte Carlu, Džumhur je ipak zaigrao zahvaljujući otkazu Argentinca Federica Delbonisa.

VEZANA VIJEST: Uprkos porazu u kvalifikacijama: Džumhur igra prvom kolu Monte Carla

Haase ni ovoga puta nije prepustio mnogo šansi našem najboljem teniseru koji se početkom drugog seta žalio na povredu, te je zatražio medicinski time-out.

Holanđanin je boljom igrom u oba seta stigao do zaslužene pobjede, a u narednom kolu igrat će protiv Austrijanca Dominica Thiema.