20:32 / 18.06.17

Hajradinović pogodio za pobjedu Haugesunda nad liderom

Fudbaleri Haugesunda upisali su petu ovosezonsku pobjedu nakon što su sa minimalnih 1:0 u meču 13. kola savladali Rosenborg.

Hajradinović donio petu ovosezonsku pobjedu Haugesundu golom u 4. minuti FOTO: ARHIV

Do trijumfa nad norveškim velikanom ekipa iz sredine tabele tamošnjeg prvenstva stigla je zahvaljujući pogotku nekadašnjeg omladinca Željezničara i bivšeg mladog reprezentativca naše zemlje Harisa Hajradinovića.

Hajradinović je u 4. minuti na pravi način iskoristio dobro dodavanje Kissa, izbio sam pred golmana, a potom rutinski pogodio za 1:0.

Bio je to drugi pogodak Hajradinovića, koji može uspješno igrati na nekoliko pozicija u veznom redu, ali i na krilu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Hajradinović je odigrao svih 90 minuta.

Nakon ove pobjede Haugesund zauzima deveto mjesto sa 18 bodova, dok je Rosenborg na prvom mjestu sa 25 bodova.