23:56 / 10.07.17

I Mađarska prejaka za mlade bh. košarkašice

Ženska U-20 košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i treći poraz u Grupi C Eurobasketa koji se održava u Portugalu, a bolje od mladih bh. košarkašica bile su vršnjakinje iz Mađarske rezultatom 97:82

Prva četvrtina pripala je izabranicama Mare Lakić-Brčaninović rezultatom 22:18.

U narednih deset minura Mađarska je zaigrala mnogo bolje te na poluvrijeme odlazi vodstvom 47:42.

Pobjednika je odlučila treća četvrtina, odnosno njen početak u kojem su košarkašice Mađarske napravile seriju 11:0 i stvorile prednost od 16 poena razlike.
Posljednja dionica također je pripala Mađaricama koje su na kraju zasluženo slavile sa 97:82.

Najefikasnija u redovima naše selekcije bila je Melisa Brčaninović sa 29 poena, dok je u ekipi Mađarke najbolje odigrala Studer koja postigla 31 poen.