22:31 / 20.04.17

Kada igra Kolašinac igra i Schalke: Bh. tenk asistirao za 2:0 protiv Ajaxa

Kada igra Sead Kolašinac, igra i Schalke. A tada tim iz Gelsenkirchena i pobjeđuje.

Kolašinac asistirao u 56. minuti za 2:0 FOTO: EPA

Od posljednjih pet utakmica ovog njemačkog kluba u samo jednoj je nastupio naš reprezentativac i samo tada je Schalke ostvario pobjedu.

Stoga je navijače ovog kluba obradovala informacija da je Kolašinac u sastavu protiv Ajaxa u revanš meču četvrtfinala Evropske lige u kojoj Nijemci jure dva gola zaostatka iz prvog meča, kada su u Amsterdamu bez našeg defanzivca poraženi 0:2.

Bh. tenk večeras je u startnoj postavi, a Schalke je nakon 56 minuta igre poništio prednost nekadašnjeg prvaka Evrope.

Bundesligaš je u vodstvo došao preko Goretzke u 53. minuti, a tri minute kasnije Burgstaller je udvostručio prednost. Asistent za drugi gol tima iz Gelsenkrichena bio je Kolašinac... Bh. reprezentativcu ovo je druga asistencija u devetoj utakmici najmasovnijeg evropskog takmičenja.