22:54 / 20.11.17

Kakav preokret: Duljević izašao, Dresden za tri minute primio dva gola

Posljednji susret 14. kola Druge lige Njemačke donio je mnogo uzbuđenja. Dinamo Dresden je ugostio fenjeraša Kaiserslautern i u ranoj fazi utakmice stigao je do prednosti, koju do kraj, ipak, nije uspio sačuvati.

Duljević je učestvovao kod vodećeg gola domaćih

Spektakularna koreografija, praćena vatrometom, koju su priredili domaći navijači kao da je prepala goste, pa je Dinamo poveo već u 15. minuti golom Rosera. Akciju kod vodećeg gola začeo je naš reprezentativac Haris Duljević, koji je bio starter.

Promjena nije bilo do finiša meča. Duljević je u 85. minuti napustio teren, a u istoj minuti gosti su izjednačili. Strijelac je bio Stipe Vučur. Tri minute kasnije Lukas Spalvis pogodio je za potpuni preokret Kaiserslauterna i pobjedu rezultatom 2:1.

Dinamo je ovim porazom pao na 14. poziciju koja ne garantuje opstanak u Cvajti, dok je Kaiserslautern ostao na posljednjoj poziciji.