19:57 / 14.07.17

Ko je rekao da je star: Federer protiv Čilića za osmu titulu Wimbledona

Švicarski teniser Roger Federer drugi je finalista ovogodišnjeg Wimbledona nakon što je sa 3:0 poslije dva sata i 22 minute igre savladao Čeha Tomaša Berdycha.

Govorili su da je njegovo prošlo i da je vrijeme za penziju FOTO: ARHIV

Legedarni Švicarac je nakon 55 minuta prvi set riješio u svoju korist i to tek nakon tie-breaka u kojem je slavio sa 7:4.

U odličnom tenisu gledaoci su mogli uživati i u drugom setu, a i on je odlučen ponovo nakon tie-breaka. I ovoga puta bolji je bio Federer. Rezultat je bio identičan, baš kao i u tie-breku prvog seta (7:4). Ipak, ovoga puta popularnom Fedexu trebalo je pet minuta manje za slavlje u drugom setu.

Treći set nije bio ništa lošiji od prethodna dva, makar po igri dvojice tenisera. No, peti igrač sa ATP ranking-liste ovaj set odlučio je okončati nešto ranije. Nakon što je u sedmom gemu napravio break za 4:3, Federer je iskusno meč priveo kraju, a nakon vodstva od 40:0 iskoristio je drugu meč-loptu u desetom gemu i tako ovjerio za plasman u finale gdje ga čeka Hercegovac Marin Čilić.

Federer će tako imati priliku da osvoji svoj osmi Wimbledon, a ukupno 19. Grand Slam naslov.