22:40 / 13.09.17

Kompletirano 1. kolo LP: Real u odbranu naslova krenuo ubjedljivom pobjedom

Večeras je kompletirano 1. kolo Lige evropskih prvaka.

Nakon što je sinoć postignuo 28 golova, večeras su napadači bili manje ubojiti i mreže su se tresle 26 puta.

Grupa E

Liverpool je propustio priliku da savlada Sevillu. Španci su poveli u ranoj fazi utakmice, ali su Englezi preokrenuli rezultat i imali priliku da osigurali dva gola prednosti, no Firmino je promašio penal. Sevilla je to kaznila u drugom poluvremenu, a za 2:2 pogodio je Correa u 72. minuti.

L2--------x--------2S by watch-it-now

Maribor se uspio spasiti protiv Spartaka iz Moskve. Gosti su poveli u 59. minuti preko Samedova, a izjednačio je Bohar u 85. minuti pogodivši za konačnih 1:1.

M1---------x--------1P by watch-it-now

Grupa F

Manchester City je deklasirao Feyenoord sa 4:0. Gosti su posao završili nakon 25 minuta igre kada je bilo 0:3, a trijumf je potvrdio Stones u 63. minuti. Iznenađenje je priredio Shakhtar iz Donetska koji savladao Napoli sa 2:1. Taison i Ferreyra bili su strijelci za domaće, a Milik je u 72. minuti postigao počasni gol za Italijane.

Grupa G

I trijumf Bešiktaša kod Porta može se smatrati iznenađenjem. Turski tim je slavio sa 3:1, dok su u drugom meču večeri Leipzig i Monaco remizirali 1:1.

Grupa H

Real Madrid je bez mnogo problema slavio protiv APEOL-a. Ronaldo je u trijumfu od 3:0 bio dvostruki strijelac, a trijumf je potvrdio Ramos.

All Goals & Highlights HD - Real Madrid 3-0... by alexpaul-percec

Derbi večeri ove grupe odigrali su Tottenham i Borussia Dortmund, a domaći su slavili sa 3:1.