22:58 / 16.06.17

Kraljevi na koljenima: Prva titula prvaka Španije za Valenciju

Košarkaši Valencije stigli su do svoje prve titule prvaka Španije nakon što su večeras u četvrtoj utakmici finalne serije rezultatom 87:76 savladali Real Madrid.

Valencija slavila sa 3:1 u finalnoj seriji FOTO: EPA

Prva dionica susreta pripala je Realu rezultatom 19:20, a potom je Valencija zaigrala mnogo bolje i narednih deset minuta riješila u svoju korist. Rezultat druge četvrtine glasio je 29:11 pa se na poluvrijeme se otišlo sa 17 poena prednosti domaćih (48:31).

Kraljevi su u trećoj četvrtini prednost Valencije uspjeli smanjiti na "minus 11". Ipak, košarkaši Valencije znali su kontrolisati utakmicu do samog finiša i na kraju slavili sa 87:76.

Domaći tim do historijske titule predvodio je Sastre sa 19 poena i šest skokova, dok je Thomas ubacio 12 poena. U redovima Kraljeva najefikasniji je bio Llull sa 23 poena uz sedam asistencija i tri skoka, a Carroll je zabio 11 poena.