19:43 / 11.11.17

Kvalifikacije za EP: Slovačka pala u Skenderiji nakon fenomenalne partije reprezentacije BiH

Autor: D. S.

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Skenderiji je rezultatom 79:67 savladala Slovačku i tako na pravi način otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

U prvoj četvrtini izabranice selektora Gorana Loje nisu pokazale preveliki respekt prema gošćama iz Slovačke. Na kraju je prvih deset minuta utakmice zasluženo pripalo najboljim košarkašicama naše zemlje rezultatom 21:16.

Pet poena prednosi iz prvog perioda bh. košarkašice uspjele su sačuvati i u drugoj četvrtini. Ponajviše zahvaljujući dalekometnim šutevima Deure i Vrančić u samom finišu prvog poluvremena.

VEZANA VIJEST: Serijom trica najbolje bh. košarkašice završile prvo poluvrijeme

Na kraju je naša reprezentacija na poluvrijeme otišla sa šest poena prednosti, a semafor u dvorani Skenderija pokazivao je 51:45 u korist naše selekcije.

Iako su treću četvrtinu gošće iz Slovačke rezultatom 16:14 riješila u svoju korist, naše košarkašice nisu dozvolile da preokret. Dobro su otvorile ključnu dionicu utakmice, a ubrzo su stigle i do dvocifrene prednosti.

Tri minute prije kraja naša reprezentacija imala je 13 koševa prednosti, koju je znalački održavala do kraja utakmice i slavila sa konačnih 79:67.

Prvo ime u redovima naše selekcije bila je Milica Duera koja je ubacila 27 poena. Dobru podršku imala je i u Marici Gajić koja je zabila 15 koševa. U redovima Slovačke najefikasnija je bila Oroszova sa 24 poena.