22:38 / 19.04.17

Liga prvaka: Pjanić sa Juventusom zaustavio Barcelonin stroj

Barcelona nije uspjela prirediti novu veliku senzaciju. Nakon što su Katalonci u osmini finala Lige evropskih prvaka eliminisali PSG, protiv kojeg su nadoknadili zaostatak od četiri gola (0:4), večeras su bili nemoćni protiv Juventusa.

Stara dama i naš Miralem Pjanić uspjeli su zaustaviti katalonski stroj. Nakon što su prvi meč prije osam dana u Torinu riješili u svoju korist sa 3:0, na Nou Campu su uspjeli sačuvati kapitalnu prednost.

Mali princ zaigrao je od prve minute i bio je jedan od najboljih igrača italijanskog prvaka. Razigravao je saigrače, i sam prijetio Ter Stegenu, a odličan je bio i u defanzivi...

Obje ekipe večeras su imali svoje prilike, ali mreže su mirovale, što je Juventusu bilo dovoljno za prolaz u polufinale.

Pj-sansa1 by clipsbh

U drugom večerašnjem meču Monako je i pred domaćim navijačima savladao Borussiju Dortmund. Nakon što su Francuzi u prvom meču slavili sa 3:2, večeras su trijumfovali rezultatom 3:1. Mbappe u 3. i Falcao u 17. minuti osigurali su Monaku prednost od dva gola, a Reus je smanjio zaostatak Milionera u 48. minuti.

Konačnih 3:1 postavio je Germain u 81. minuti, samo nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru.

Podsjetimo, u utorak su plasman u polufinale izborili dva madridska kluba - Real i Atletico. Žrijeb polufinalnih parova na rasporedu je u petak, tačno u podne. Polufinalne utakmice igraju se 3. i 10. maja.