18:51 / 14.05.17

Liga za prvaka BiH: Željezničar napravio veliki kiks na putu ka tituli

Fudbaleri Željezničara propustili su priliku da pobjedom protiv Krupe dođu na korak do šampionske titule. Plavi su odigrali neriješeno (1:1), a na kraju mogu biti i zadovoljni što su osvojili bod.

Plavi su bolje otvorili utakmicu, a nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku imao je Ivan Lendrić, čiji udarac izneposredne blizine brani golman Kutić. Odgovorio je na drugoj strani Barić, koji je šutirao iz daljine, ali golman Vedran Kjosevski prekrasnom paradom zaustavlja njegov udarac.

Željezničar je poveo u 29. minuti. Samir Bekrić iskoristio je neopreznost stopera Kartala i lob udarcem matirao je nemoćnog Kutića. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Krupa je u nastavku krenula agresivnije i odlučnuje da dođe do izjednačenja. U dvanavrata pokušao je Jašarević, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, u 61. minuti zatresla se mreža Kjosevskog. Igrači Željezničara bili su neodlučni, a Barić je to iskoristio i snažnim udarcem iskosa sa lijeve strane matirao je nemoćnog čuvara mreže sarajevskog tima.

Odmah u narednom napadu Željo je mogao do novog vodstva, ali je Lendrić bio neprecizan.

Krupa je u 70. minuti imala veliku priliku za potpuni preokret, ali je Kjosevski fenomenalnom intervencijom odbranio šut Ajdina Redžića.

Krupa je u 90. minuti imala stopostotnu priliku. Koljić je izašao jedan na jedan sa Kjosevskim, ali je promašio cijeli gol!

Željezničar je zadržao lidersku poziciju sa 60 bodova, dva više od Zrinjskog, a četiri od trećeplasiranog Sarajeva.

FK Krupa - FK Željezničar 1:1 [Golovi] (14.5.2017) by clipsbh