22:48 / 07.11.17

Litvanski "snajper" uništio Gordićevu Budućnost i sručio rekord EuroCupa

Litvanski Lietkabelis je u 5. kolu košarkaškog EuroCupa na domaćem terenu bio bolji o podgoričke Budućnosti, a rezultat je na kraju glasio 86:79.

Adas Juškevičius za četvrtinu ubacio sedam trica iz devet pokušaja

Već na startu utakmice domaćini su napravili odličnu zalihu za nastavak utakmice nakon što su prvu četvrtinu okončali sa 31:13. prvih deset minuta ove utakmice obilježio je playmaker litvanskog tima, Adas Juškevičius, koji je postigao sedam trica iz devet pokušaja, što je novi rekord EuroCupa.

Budućnost je uspjela da smanji zaostatak na nešto pristojnijih 12 razlike (45:33) u drugoj četvrtini, ali je bila još predaleko od povratka u rezultatski egal.

U trećoj četvrtini Budućnost dolazi do plus četiri (63:60), ali je zadnja dionica otišla na stranu Litvanaca, koji na kraju dolaze do pobjede.

Juškevičius je utakmicu okončao s 31 poenom,a u redovima Budućnosti Filip Barović je ubacio 18, a Kyle Gibson 14.

Bh. reprezentativac Nemanja Gordić ubacio je sedam poena uz šut iz igre (2/9), dodao je četiri asistencije i dva skoka.