08:50 / 18.04.17

NBA play-off: Cavaliersi i Spursi poveli s 2:0 u seriji

Cleveland Cavaliersi i San Antonio Spursi poveli su 2:0 u serijama prvog kruga play-offa NBA lige.

Kyrie Irving bio je najefikasniji igrač aktuelnih prvaka u sinoćnjoj utakmici FOTO: ARHIV

Cavaliersi su na svom parketu pobijedili Indiana Pacerse 117:111, a slično kao i u prvoj utakmici branioca naslova u posljednjoj su četvrtini prosuli veliku prednost i na kraju spašavali pobjedu.

U posljednji period igre domaći košarkaši ušli su sa 18 poena prednosti, da bi u posljednjoj minuti susreta Pacersi stigli na četiri poena zaostatka, no nisu imali snage za potpuni preokret.

U redovima Cavaliersa Kyrie Irving ubacio je 37 poena, Kevin Love dodao je 27, a LeBron James 25 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

Kod gostiju prvo ime bio je Paul George s 32 poena, osam skokova i sedam asistencija.

U drugoj utakmici igranoj u ponedjeljak San Antonio, predvođen Kawhijem Leonardom (37 poena, 11 skokova), savladao je Memphis rezultatom 96:82.

Osim na samom početku, Spursi su vodili tokom cijele utakmice i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Treće utakmice u ove dvije serije igraju se u Indianapolisu i Memphisu u petak.