11:25 / 10.01.17

Njemačka deklasirala rivala iz naše grupe

Rukometna reprezentacija Njemačke deklasirala je selekciju Austrije s 33:16 u kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za nastup na Svjetskom prvenstvu koje sutra počinje u Francuskoj.

Andreas Wolff (desno) prvo ime reprezentacije Njemačke s 25 odbrana FOTO: EPA

Nakon što su najbolji njemački rukometaši na poluvremenu imali vodstvo od šest golova razliku (17:11) u drugim 30 minuta utakmice uslijedilo je totalno "razbijanje" odbrane Austrijanaca.

Utakmicu pred 4.300 gledalaca u dvorani Rothenbach u Kasselu obilježio je Andreas Wolff. Fantastični golman aktuelnih evropskih prvaka upisao je 25 odbrana!

Najbolji strijelci Njemačke u ovom meču bili su Jannik Kohlbacher, Steffen Fäth i Tobias Reichmann koji su postigli po četiri gola, dok je najbolji Austrijanac bio Nikola Bilyk sa sedam pogodaka.