08:35 / 15.03.17

Novi poraz Portlanda: Jusuf Nurkić ispod prosjeka (VIDEO)

Košarkaši Portlanda poraženi su sinoć od New Orleans Pelicansa s ubjedljivih 77:100.

Nurkić ubacio samo dva poena

Trail Blazersi su bili ispod nivoa i na kraju su zasluženo upisali poraz. Pelicansi su od početka susreta nametnuli svoj tempo igre, a na poluvremenu su imali prednost od 14 poena (50:36).

U trećoj četvrtini domaći košarkaši su potvrdili prednost. I ovaj dio igre Pelicansi su dobili (27:18) i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika.

Jusuf Nurkić, košarkaški reprezentativac BiH, nije se proslavio u ovom meču. Bosanska zvijer odigrala je ispod prosjeka i sa dva poena uz očajan šut iz igre (jedan od osam). Stvar je donekle popravio s osam skokova.

Jedini raspoložen za igru u redovima Portlanda bio je Lillard sa 29 poena, dok je Cousins kod New Orleansa ubacio 22 poena. Davis je ostvario double-double učinak - 15 poena i 15 skokova.

Rezultati: Cleveland - Detroit 128:96, Brooklyn - Oklahoma City 104:122, New York - Indiana 87:81, New Orleans - Portland 100:77, Golden State - Philadelphia 106:104.