08:44 / 04.01.17

Nurkić odličan u trećem uzastopnom porazu Nuggetsa (VIDEO)

Autor: D. S.

Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su na domaćem parketu od Sacramento Kingsa rezultatom 120:113, a za ekipu Michaela Malonea ovo je bio treći poraz u nizu.

Nurkić postigao 16 poena za 18 minuta FOTO: ARHIV

Za sastav u kojem igra bh. reprezentativac Jusuf Nurkić ovo je bio ukupno 21. poraz u sezoni, a najviše mu je kumovala sjajna partija DeMarcusa Cousinsa. Visoki igrač Kingsa ubacio je 31 poen i nosio svoju ekipu do zaslužene pobjede.

U trijumfu tima iz Sacramenta ključna je bila druga četvrtina u kojoj su gosti napravili seriju 24:6 u drugoj četvrtini i potpuno zagospodarili terenom (59:42). Jedino što je Denver uspio je da se nekoliko puta približi na -3.

Jusuf Nurkić je za 18 minuta upisao 16 poena (6/8 za dva, 4/4 slobodna bacanja), šest skokova i četiri asistencije, dok je najefikasniji bio Danilo Gallinari s 24 poena (4/6 za tri).

Denver trenutno zauzima 10. mjesto u Zapadnoj konferencii, dok je Sacramento na posljednjoj poziciji koje sa Zapada vodi u play-off.