07:58 / 20.03.17

Odlični Nurkić i fantastični Lillard u lovu na Nuggetse (VIDEO)

Ekipa Portland Traila Blazers protekle noći zbilježila je gostujući trijumf kod Miami Heat rezultatom 115:104.

Double-double Nurkića u gostujućoj pobjedi Portlanda nad Miamijem FOTO: FACEBOOK

Iako je tim s Floride većim dijelom prvog poluvremena imao vodstvo, u nastavku su Blazersi našeg Jusufa Nurkića bili ti koji su diktirali tempo i ritam igre, a Damian Lillard bio je prva zvijezda sastava iz Rip Cityja.

Lillard je postigao 49 poena i uz to upisao i pet asistencija. Sjajnu podršku imao je u bh. reprezentativcu Jusufu Nurkiću. Naš centar je za 29 minuta igre ubacio 21 poen i zabilježio 12 skokova, a ovom učinku je dodao i tri blokade.

U poraženom timu, Goran Dragič je skupio 17 poena.

Blazersima je ovo bila 32. pobjeda u sezoni i sada ih jedna dijeli od Denver Nuggetsa u borbi za osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji koje vodi u play-off.