22:34 / 21.11.17

Ovo može samo Liverpool: Redsi za pola sata postigli tri gola, a onda šok...

Sevilla i Liverpool su u Andaluziji odigrali itekako uzbudljiv meč, koji je završen rezultatom 3:3.

Bio je ovo direktan je ovo okršaj timova koji love evropsko proljeće, odnosno plasman u osminu finala Lige prvaka.

Nakon pola sata igre činilo se da će Redsi u Španiji osigurati plasman među 16 najboljih. Englezi su imali prednost od 3:0, golovima Firmina u 2. i 30., te Manea u 22. minuti. To je bio i ishod prvog dijela.

Međutim, za tim Jurgena Kloppa sve je krenulo naopako u drugom poluvremenu. Ben Yedder je u 51. minuti smanjio rezultatski deficit svog tima, a devet minuta kasnije isti igrač golom sa bijele tačke vraća Andalužanima nadu da mogu do izjednačenja. Novi šok za Redse uslijedio je u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je Pizarro izjednačio na 3:3.

Poredak: Liverpool 9, Sevilla 8, Spartak Moskva 6, Maribor 2

Plasman u osminu finala osigurao je i Real Madrid pobjedom protiv APOEL-a rezultatom 6:0.

U istoj grupi je Tottenham zahvaljujući preokretu slavio protiv Borussije Dortmund sa 2:1.

Poredak: Tottenham 13, Real Madrid 10, Borussia Dortmund 2, APOEL 2

Ubjedljiv je bio Leipzig na gostovanju kod Monaca. Predstavnik Njemačke je trijumfovao rezultatom 4:1.

Poredak: Bešiktaš 11, Porto 7, Leipzig 7, Monaco 2

Manchester City je upisao minimalan trijumf protiv Feyenoorda, dok je Napoli na domaćem terenu razbio Shakhtar pobjedom 3:0.

Poredak: Manchester City 15, Shakhtar 9, Napoli 6, Feyenoord 0

Tagovi: Liga prvaka
Izvor: Faktor