Nižu uspjehe
Plivači Spida iz Beograda donijeli šest medalja
U konkurenciji takmičara iz devet zemalja, plivači Spida osvojili su ukupno šest medalja, od čega tri zlatne
24.09.2018. u 16:40

Četiri takmičara iz Plivačkog kluba za osobe sa invaliditetom Spid Sarajevo učestvovala su proteklog vikenda na takmičenju u plivanju Beograd Open 2018.

U konkurenciji takmičara iz devet zemalja, plivači Spida osvojili su ukupno šest medalja. Imali su ukupno osam startova i isto toliko popravljenih ličnih rekorda.

Maleni Ismail Zulfić donio je dvije medalje iz Beograda, i to bronzu u kategoriji 50 metara slobodno i zlato u kategoriji 50 metara leđno. Nastup dječaka koji je već nadaleko poznat kao vrstan sportista iako je rođen bez obje ruke, propraćen je najvećim ovacijama.

Nermin Memić osvojio je dva zlata, u kategorijama 50 metara slobodno i 100 metara slobodno.

Muhamed Merdžanović osvojio je bronzanu medalju u kategoriji 100 metara slobodno, a Damir Muratović srebro na 50 metara slobodno.