14:43 / 14.11.17

Pobjeda za kraj: Juniorska reprezentacija BiH izborila Elitni krug kvalifikacija za EURO

Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u Elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Tonija Karačića su u posljednjem meču grupe 11 savladali Andoru u Ugljeviku rezultatom 2:1.

BiH je povela golom Ćatića, krajem prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti, što je bio i konačan ishod prvog dijela susreta.

Zmajići u 53. minuti golom Čelikovića iz penala stižu do 2:0, ali Andora već u narednom napadu, također sa bijele tačke, preko Fernandeza smanjuje na 2:1.

Andora je meč završila sa deset igrača, jer je Grau Samper u 79. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prvo mjesto u našoj grupi zauzeli su Francuzi, koji su danas remizirali sa Gruzijom rezultatom 1:1.

Elitni krug igra se na proljeće, sudjelovat će 28 reprezentacija, podijeljenih u sedam grupa, a samo prvoplasirani timovi iz grupe će igrati na EURO-u.

Evropsko prvenstvo igra se od 16. do 19. jula naredne godine, a domaćin je Finska.