22:03 / 09.08.17

Prelijepa noć košarke u Skenderiji: Zmajevi razbili Armeniju i sada su lideri grupe

Autor: S. Š.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Armeniju u susretu 3. kola pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Zmajevi su uz veliku podršku s tribina Skenderiji slavili rezultatom 98:85 i napravili veliki korak ka ispunjenju cilja – plasmanu u kvalifikacije za Mundobasket.

VEZANI TEKST - TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Armenija 98:85

Zmajevi su odlično otvorili utakmicu, a tek u finišu prve četvrtine rivalu su dozvolili prvo vodstvo (23:21). Ipak, prvih deset minutaje završeno u egalu nakon što je Atić pogodio za 23:23.

Izabranici selektora Duška Vujoševića perfektno su otvorili drugu dionicu. Sjajni i borbeni Sejfić vezao je sedam poena u nizu, a u tom periodu napravili smo seriju 11:0 za 34:23. U 17. minuti imali smo i 13 poena prednosti (47:34). Ipak, Armenci su uspjevaju vratiti u igru, pa na poluvrijeme odlaze sa zaostatkom od osam poena (52:44).

I treća četvrtina pripala je Zmajevima, ali je u periodu od 20. do 30. minute utakmice bilo mnogo turbulencija u igri našeg tima. Armenci su u 27. minuti smanjili na pet poena zaostatka (61:56), ali smo u finišu ovog perioda ponovo ušli u seriju i u finišu četvrtine stigli na 14 poena prednosti (73:59).

Sredinom posljednje dionice Armenci su smanjili na šest poena zaostatka, ali to je bilo sve. Velika borbenost Zmajeva rezultirala je povećanjem prednosti iz minuta u minut, a u 37. minuti imali smo velikih 16 poena razlike (91:75). Već tada pitanje pobjednika je bilo riješeno, ali su naši igrači zadržali visok ritam nisu dozvolili da gosti ugroze našu prednost.

Ponovo je najefikasniji bh. igrač bio Džanan Musa koji je ubacio 28 poena i uz ovacije s tribina napustio je parket.