19:14 / 08.01.17

Pripremne utakmice: Poslije tri poraza, rukometni Zmajevi ostvarili pobjedu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon tri poraza u prijateljskim utakmicama protiv Makedonije, večeras je upisala pobjedu.

Bh. tim u Beogradu savladao Saudijsku Arabiju

Izabranici selektora Bilala Šumana u Beogradu su savladali Saudijsku Arabiju koja se pripreme za nastup na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Zmajevi su slavili sa 28:22 i ta zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu.

Naime, nakon 30 minuta igre bh. tim je imao šest golova prednosti (14:8), tako da remi u drugom poluvremenu (14:14) nije pokvario slavlje bh. tima.

Zmajevi će sutra igrati protiv Bahreina, a istog dana vratit će se u Sarajevo.

BiH - S. Arabija 28:22

Dvorana na Košutnjaku. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Srbija). Sedmerci: BiH 3(2), S. Arabija 10 (3). Isključenja: BiH 14, S. Arabija 14 minuta. Crveni karton: Vranješ (BiH) – tri isključenja.

BOSNA I HERCEGOVINA: B. Burić (15 odbrana, 4 sedmerca), Serdarević, Efendić (5 odbrana, 2 sedmerca), Ovčina 3, Nuić 3, Terzić 1, Vegar 6, Čelica, Lončar, Tarabochia 3 (2), Marjanac, Karačić, Pavlak 1, Malinović, Vražalić 3, Jarak, Zulfić, S. Burić 5, Vranješ 3, Prce, Toromanović. Selektor: Bilal Šuman.

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Saeed (11 odbrana), Al Salem, Almontury, Abu Alrahi 2. Al Abass, Alabdulali, Aziz Rada 5, Aljanabi 2, Alabas, Alfarhan, Almohasen, Al Salem 5, Al Obaidi 1, Al Hamad, Alhannabi, Almaa, Alzaer. Al Safar. Selektor: Nenad Kljaić.