23:11 / 12.09.17

Proradili najskuplji na svijetu: Mbappe za historiju, Cavani s trona skinuo Ibrahimovića

Počelo je. I to kako. Spektakularnu noć imali su fudbaleri PSG-a, koji su u gostima deklasirali Celtic sa 5:0.

Mbappe, Neymar i Cavani bili su nezaustavljivi za Šimunića i društvo

Najskuplji napad današnjice (Neymar - Mbappe - Cavani) opravdao je svoju cijenu, a upravo su njih trojica već u prvom poluvremenu osigurali tri gola prednosti. Poveli su u 19. minuti kada je Neymar pobjegao obrani i onda lijepo pogodio za 1:0.

Vodstvo je udvostručio Mbappe u 34. minuti. Francuzu je ovo drugi gol u drugom nastupu za Parižane, a ujedno je postao prvi tinejdžer koji je zabio za dva kluba u Ligi prvaka (prošle sezone pogađao u dresu Monaca).

U 40. minuti Jozo Šimunović, novopečeni A reprezentativac BiH, skrivio je jedanaesterac koji je sigurno realizirao Edinson Cavani. Urugvajac je tako stigao do 21. gola u Ligi prvaka, te je postao najbolji strijelac Parižana u historiji elitnog takmičenja. Detronizirao je velikog i čudesnog Zlatana Ibrahimovića.

Do četvrtog gola francuski tim stigao je autogolom Lustiga u 83. minuti, a samo dvije minute kasnije sjajno je glavom pogodio Cavani iskosa s desne strane.