16:02 / 08.01.17

Roma kod Genoe: Golman i klizav teren najveći 'neprijatelji' Edina Džeke (VIDEO)

Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, još čeka na pogodak u 2017. godini.

Džeko je imao nekoliko prilika Foto: EPA

Istina, odigrao je tek jedno poluvrijeme, ali je već imao nekoliko dobrih prilika da godinu otvori pogotkom.

Njegova Roma na gostovanju kod Genoe vodi 1:0 autogolom, koji je u 36. minuti postigao Izzo, ali je Dijamant prije toga imao dvije prilike da Vučici osigura prednost.

Na otvaranju utakmice naš najbolji strijelac svih vremena imao je idealno priliku, odlično je reagovao na ubacivanje Strootmana, ali je domaći golman fenomenalnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Džk-šansa_G--R by mediabh

U nastavku prvog poluvremena Dijamantu je, osim protivničke odbrane, problem pravio i klizav teren, te se u nekoliko navrata okliznuo, zbog čega je propustio jednu dobru priliku...

Džk-klizav_teren_G--R by mediabh

Inače, tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata navijači su topovskim udarima 'podgrijavali' atmosferu, a sigurno je da će disciplinski organi u Italiji imati posla, a da će domaćin biti kažnjen zbog scena koje, očito, nisu rezervisane samo za terene u Bosni i Hercegovini...