09:20 / 17.03.17

Roma (ni)je oštećena: Sudija ukrao Džekin rođendanski poklon (VIDEO)

Fudbaleri Rome oprostili su se od Evrope. Vučica je sinoć savladala Lyon sa 2:1 u revanšu osmine finala UEFA Evropske lige, ali je pobjeda bila pirova, s obzirom na to da su Lavovi u prvom meču slavili 4:2.

Dijamant zbog sudija neće imati dvostruki razlog za slavlje...

Ipak, čini se da je ekipa čiji dres nosi kapiten fudbalske A reprezentacije BiH Edin Džeko oštećena u revanšu. Dijamant je u 74. minut zatresao mrežu, sinoć odličnog Lopesa, ali su mađarske sudije predvođene Viktorom Kasaijem poništile pogodak, signalizirajući ofsajd.

Na usporenom snimku može se vidjeti da Stephan El Shaarawy, kojem je dosuđen ofsajd, nije bio u nedozvoljenoj poziciji, odnosno da je bio u liniji sa zadnjim igračem odbrane gostiju.

Stoga, sudije su pogriješile što su zaustavile akciju u nastavku koje je Džeko zatresao mrežu... Romi bi pobjeda od 3:1 bila dovoljna za prolaz dalje, a Dijamantu bi ovaj pogodak bio najljepši rođendanski poklon (danas slavi 31. rođendan).

Ipak, dvostruko slavlje pokvario je mađarski sudija...