23:44 / 20.04.17

Schalkeu malo i dvije asistencije Seada Kolašinca, United prošao uz povredu Ibrahimovića

Fudbaleri Manchester Uniteda teže od očekivanog izborili su plasman u polufinale UEFA Evropske lige.

Za Zlatana završena sezona? Foto: EPA

Crveni đavoli su pred domaćim navijačima na Old Traffordu tek nakon produžetaka eliminisali Anderlecht. Nakon što je prvi meč u Belgiji završen remijem (1:1), identičan rezultat nakon 90 minuta bio je i večeras na Teatru snova, a u dodatnih pola sata domaći su slavili golom Rashforda u 107. minuti.

Treba napomenuti da se Zlatan Ibrahimović povrijedio u 90. minuti, a čini se da je riječ o ozbiljnijoj povredi zbog koje bi mogao propustiti ostatak sezone.

M2---1A by clipsbh

Schalke je večeras savladao Ajax sa 3:2, ali holandski tim izborio je prolaz u polufinale. Prvi meč u Amsterdamu završen je trijumfom Ajaxa od 2:0, a Rudari su večeras nakon 90 minuta ostvarili identičnu pobjedu i činilo se da će u produžecima osigurati polufinale.

Posebno nakon 101. minute kada je Caligiuri pogodio za 3:0, a Schalke je imao i igrača više. Ipak, gosti se nisu predavali i u 111. minuti preko Viergevera stižu do zlata vrijednog gola, a Younes je u 120. minuti postigao i drugi gol koji nije imao nikakav značaj.

Timu iz Gelsenkirchena nije pomogao ni odlični Sead Kolašinac koji je upisao dvije asistencije.

S3---2A by clipsbh

Plasman u polufinale, zajedno sa Celtom, Manchester Unitedom i Ajaxom, izborio je i Lyon koji je protiv Bešiktaša slavio tek nakon penala.