14:51 / 07.01.17

Siloviti Real: Kraljevi izjednačili rekord Barcelone (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida silovito su otvorili 2017. godinu. Prvo su u Kupu savladali Sevillu (3:0), a danas su u 17. kolu španske elite na domaćem terenu deklasirali Granadu (5:0) i tako izjednačili rekord Barcelone.

Ronaldo i društvo lagano su odradili posao Foto: EPA

Naime, Real je nanizao 39 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, što je rekord koji je do sada držao katalonski div. No, Real će imati priliku da nastavi seriju, jer madridski klub pod trenerskom palicom Zinedina Zidanea igra zaista fenomenalno.

Danas su se na domaćem terenu poigrali sa Granadom. Već nakon pola sata igre semafor je pokazivao 4:0. Isco je u 12. minuti načeo gostujuću mrežu, a Benzema (20) i Ronaldo (27) su povisili prednost, da bi Isco u 31. minuti postavio rezultat prvog poluvremena - 4:0.

Real je dominirao i u nastavku susreta, a konačnih 5:0 postavio je Casemiro u 58. minuti. Zanimljivo, Kraljevi su imali 12 udarac u okvir protivničkog gola, a čuvar mreže Ochoa uspio je zaustaviti sedam udaraca...